Новини

News

Представники ТНМУ отримали нагороди від Міністра оборони України

Від початку широкомасштабної війни Росії проти України Тернопільський національний медичний університет бере активну участь у підготовці військових, представників територіальної оборони і військових лікарів з тактичної медицини для потреб ЗСУ. Була розроблена програма інтенсивного навчання, її логістика та підготовлено для виконання завдань програми викладацький склад. Усі слухачі успішно пройшли навчання, склали іспит й отримали від університету індивідуальні аптечки та комплекти бойового медика.

Цю роботу Тернопільського медуніверситету гідно оцінено на загальнодержавному рівні. Міністр оборони України Олексій Рєзніков нагородив нагрудним знаком «Знак пошани» ректора Тернопільського національного медичного університету Михайла Корду, проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи Степана Запорожана, завідувача кафедри екстреної та симуляційної медицини Арсена Гудиму і доцента кафедри екстреної та симуляційної медицини Галину Цимбалюк.

News

Курс інструктора з надання догоспітальної допомоги на базі ТНМУ…

Ще 20 фахівців медицини невідкладних станів з восьми областей України днями завершили навчання наживо у форматі симуляційних тренінгів курсу для інструкторів навчально-тренувальних відділів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Це черговий етап масштабного освітнього проєкту в системі екстреної медичної допомоги, що організований МОЗ України за підтримки Світового банку.

«Від середини жовтня вже 40 осіб пройшли тренінги наживо, на яких кожна група вчиться впродовж місяця, щоб стати сертифікованими інструкторами з надання догоспітальної допомоги і навчати вже своїх колег на базі навчально-тренувальних відділень центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у кожному регіоні. Цей курс з початку 2023 року пройдуть ще три групи. Ми враховуємо, що нові інструктори мають нетривалий досвід освітньої діяльності, тому організували розробку ґрунтовних методичних матеріалів, у яких робочий день інструктора розписаний буквально по хвилинах. Як будувати клінічні сценарії, щоб розкрити кожну тему, які практичні навички слід відпрацювати і які пункти обов’язкові для обговорення. Завдяки цьому масштабному проєкту, який передбачає також онлайн-навчання, професійні навички надання догоспітальної допомоги загалом посилять близько 25 тисяч фахівців з медицини невідкладних станів по всій Україні», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я та координаторка спільних зі Світовим банком проєктів Ірина Микичак.

Наразі вже розроблені методичні матеріали для інструкторів, які складаються з трьох розділів: «Менеджмент критичного педіатричного пацієнта та розширені реанімаційні заходи у дітей, немовлят (в тому числі новонароджених)» та «Менеджмент критичного пацієнта та розширені реанімаційні заходи у дорослих».

Під час курсу слухачі вивчають також особливості роботи бригад екстреної медичної допомоги в умовах агресивної та стресової ситуації. Навички розпізнавати і враховувати психічний стан постраждалих та методів власної стресостійкості особливо актуальні під час війни. Таким чином МОЗ України долучає фахівців екстреної медицини до безпосередньої участі у Національній програмі психологічної допомоги і психосоціальної підтримки, яка ініційована першою леді України Оленою Зеленською.

Курс організовано на базі центру симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університету імені I.Горбачевського. Навчання проводять тренери з екстреної медичної допомоги, які мають досвід практичної діяльності в системі екстреної медичної допомоги і значний викладацький досвід, а також сертифіковані як інструктори за системою, визнаною в країнах Європейського Союзу. Зокрема, серед інструкторів є члени ГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» та інструктори Європейської Ради Реанімації (ERC).Прес-служба МОЗ України.

News

У ТНМУ успішно діє кімната клінічних навичок імені Університету…

Майже десять років триває тісна співпраця між Тернопільським національним медичним університетом імені І.Горбачевського та Університетом МакЮена у Канаді (https://www.macewan.ca/home/) і Українським центром засобів і розвитку (https://www.macewan.ca/academics/centres-institutes/ukrainian-resource-and-development-centre/). Упродовж цього часу реалізовано три грантових проекти, здійснено двосторонні обміни викладачів і студентів. Окрім цього, започаткований спільний канадсько-український курс «Глобальне здоров’я», який залучив освітянську спільноту обох університетів.

У вересні 2022 року в рамках співпраці ТНМУ отримав у подарунок багатофункціональний манекен Nursing Kelly з системою SimPad®, який значно розширив можливості відпрацювання практичних навичок студентами навчально-наукового інституту медсестринства та центру симуляційного навчання. Це ще дало поштовх до створення спеціалізованої кімнати клінічних навичок.

Платформа манекена на основі реалістичної симуляції дає можливість студентам робити оцінку стану пацієнта та базові медсестринські процедури з догляду за пацієнтом, які включають процедури догляду за порожниною рота та зубними протезами, процедури відсмоктування з ротоглотки, введення, закріплення та догляд за ендотрахеальною трубкою, догляд за трахеостомою та відсмоктування з трахеї, промивання шлунка, проведення цистотомії, постановки колостоми та ілеостоми, проведення ін’єкцій та постановок внутрішньосудинних катетерів, сечових катетерів та клізм. Клінічно значимими є можливість визначення периферичного пульсу, проведення вимірювання артеріального тиску (з діапазоном 0-300 мм.рт.ст., точність вимірювання становить +/- 4 мм.рт.ст.). Симулятор переферичного пульсу контролює плечовий і променевий імпульси. Пульс активний лише при пальпації та синхронізований з програмованою ЕКГ. Каротидний пульс генерується вручну. СИСТЕМА SIMPAD® дозволяє синхронізувати тони серця з ЕКГ, аускультовані легеневі звуки з диханням, проводити індивідуальний підбір легеневого звуку, кишкових шумів залежно від захворювання, що забезпечується ручним пультом дистанційного керування із сенсорним екраном. Сенсорний екран імітує монітор пацієнта та фіксує в журналі основні параметри: пульс, ЧСС, ЕКГ, SpO2, АТ, температуру, CO2, SpO2.

Для належного навчання обладнана окрема кімната клінічних навичок імені Університету МакЮена, в якій, окрім вищеописаного манекену, знаходяться також і інші муляжі для відпрацювання практичних вмінь.

Новини

Студенти-парамедики ТНМУ успішно пройшли професійний стрес-тест

На базі центру симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університету упродовж 14-22 грудня 2020 року тривала виробнича практика студентів-парамедиків третього курсу. В останній день практики всі вони пройшли стрес-тест. Кожен студент отримував «екстрений виклик», під час якого він працював у складі бригади в ролі лідера. Головною умовою успішного проходження стрес-тесту було виконання протоколу первинного огляду критичного нетравмованого пацієнта, розпізнавання невідкладного стану, надання екстреної допомоги на догоспітальному етапі та заповнення виїзної документації (карта виїзду бригади ЕМД та супровідний листок).

Серед клінічних завдань були такі: раптова зупинка кровообігу (лідерство у розширених реанімаційних заходах з обов’язковою оцінкою ритму та самостійною роботою з мануальним дефібрилятором); критичне порушення ритму (тахі/брадикардія), яке потребувало самостійного проведення студентом зовнішньої електричної кардіоверсії/кардіостимуляції; гострий коронарний синдром, анафілаксія, гіповолемія, важкий напад бронхіальної астми, інсульт, гіпоглікемічна кома тощо. Щоб попередити сторонню допомогу під час відпрацювання критичної ситуації членами бригади (у підпорядкуванні лідера) працювали сертифіковані інструктори-викладачі кафедри медицини катастроф та військової медицини ТНМУ (Галина Цимбалюк, Ольга Прохоренко, Антоніна Черватюк, Юрій Денисюк, Наргіз Джавадова, Богдана Перевізник, Роман Гук). Це навчання дало можливість оцінити рівень знань та вмінь студентів та визначити подальші шляхи удосконалення програми підготовки парамедиків у ТНМУ.

В обговоренні результатів проведення підсумків виробничої практики взяв участь керівник відділу підготовки інструкторів «Українського науково-практичного центру ЕМД та МК МОЗ України» , викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини, д.мед.наук Віталій Крилюк, який наголосив на важливості якісної підготовки парамедиків на додипломному рівні та анонсував для двох студентів третього курсу, які будуть мати найвищий середній бал у навчанні за півріччя після проведення підсумкового контролю знань, безкоштовну участь у міжнародному сертифікованому курсі «Розширені заходи реанімації у дорослих» Європейської ради реанімації від Всеукраїнської професійної медичної організації «Всеукраїнська рада реанімації».

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини центру симуляцінйого навчання ТНМУ.

Новини

У ТНМУ буде створено лабораторію клінічних навичок в рамках…

Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського є учасником Україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти». Нещодавно координатори цієї програми організували в Києві семінар «Лабораторії клінічних навичок і курікула в медичній освіті», в якому взяли участь представники ТНМУ. Під час заходу було обговорено мету і завдання створення лабораторій клінічних навичок у пілотних закладах вищої освіти. Таку лабораторію буде започатковано і в Тернопільському медуніверситеті.

Створення подібних симуляційних підрозділів передбачає розробку документації на основі освітніх програм за фахами «загальна практика – сімейна медицина» та «медсестринство», придбання потрібного симуляційного та медичного обладнання для приведення освітнього процесу у відповідність до найкращих світових практик.

Координатори Україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» ставлять за мету покращити систему охорони здоров’я шляхом удосконалення медичної освіти. Особливу увагу вони приділяють підвищенню рівня компетенцій включно з відпрацюванням навичок майбутніми сімейними лікарями і сімейними медсестрами (іншими словами – надавачами медичної допомоги на первинній ланці). У рамках проєктної діяльності передбачена підтримка пілотних закладів вищої освіти щодо створення центрів для опанування клінічних навичок студентами, інтернами, що дасть можливість у роботі з пацієнтами надавати якісні послуги. Устаткування і облаштування таких симуляційних робочих місць сімейних лікарів і медсестер будуть максимально наближені до реальних умов.

Зі свого боку україно-швейцарський проєкт надасть вишам основне обладнання, яке допоможе відпрацювати більшість практичних навичок, що виконуються лікарем або медичною сестрою сімейної медицини. Перелік необхідного підготували практикуючі сімейні лікарі і медичні сестри, фахівці Академії сімейної медицини України і україно-швейцарського проєкту. Обладнання включає як типовий інструментарій амбулаторії, так і манекени для відпрацювання базових маніпуляцій. Закупівля необхідного відбулася у вересні 2020 року, а його постачання в пілотні ЗВО передбачається у грудні 2020 – березні 2021 року.

Для створення лабораторії клінічних навичок ТНМУ отримає функціональну кушетку (Family Practice Table), мобільний стіл для інструментів, термометри (електронний, інфрачервоний), тонометри (електронний та механічний) з манжетами 4-х розмірів, кардіологічні стетофонендоскопи, отоскопи, груші для пневматичної отоскопії (insufflator bulb), змінні воронки різних розмірів, шрици Жане для промивання вуха, лопатки для видалення сірки, ваги дитяча і доросла, медичні вимірювальні стрічки, ростомір, молотки неврологічні, набір камертонів (64, 128, 256, 512), кутомір, негатоскоп, таблицю Рабкіна, таблицю для перевірки гостроти зору та програму на смартфоні мішок Амбу для дорослих, мішок Амбу для дітей, мішок Амбу для новонароджених, а також глюкометр, ланцет, електрокардіограф 12-канальний, пульсоксиметри портативні, пікфлоуметр. Окрім того, для відпрацювання практичних навичок вищого рівня нашому університету нададуть набори для тимпаноцентезу; апарат УЗД; лампу Вуда; назофарингіальні повітропроводи всіх розмірів; набір для інкубації; iGel всіх розмірів; тренажери для відпрацювання навичок проведення ін’єкцій: підшкірних, внутрішньошкірних, внутрішньомязових, внутрішньовенних; тренажер інтубації (можливо це в 2х попередніх) з ларингоскопами, клинками; тренажер серцево-судинної реанімації дорослого; тренажер серцево-судинної реанімації дитини до 1 року; тренажер серцево-судинної реанімації дітей 5-7 років; тренажер для відпрацювання дефібриляції з дефибрилятором; дефибрилятор-монітор; систему генерації ритмів; симулятор огляду молочної залози; симулятор-торс пологів; симулятор пологів; гінекологічне обстеження; удосконалений симулятор пологів; повноростовий манікен пацієнта.

З боку команди проєкту також буде надана допомога в налагодженні процесів організації лабораторії, формуванні тренінгів (складання переліку необхідного обладнання, плану тренінгу, його таймінг, взаємодія зі слухачами, процес оцінювання), підготовки інструкторсько-викладацького персоналу та іншого.

Нагадаємо, що 28 серпня 2020 року ТНМУ отримав технічну підтримку від україно-швейцарського проекту для ефективнішого забезпечення дистанційного навчання, зокрема було надано ноутбуки, монітори, телевізори, веб-камери, мультимедійна акустика, штативи, мікрофони, подовжувачі, програмне забезпечення.

Угоду про співробітництво в рамках Українсько-швейцарського проекту «Розвиток медичної освіти» наш університет підписав 27 березня 2019 року у Києві під час засідання наглядової ради цього проєкту і першої спільної зустрічі його учасників проекту. ТНМУ отримав право на реалізацію проєктних завдань у двох напрямках – загальна практика та сімейна медицина і навчання медсестер.

«Розвиток медичної освіти» започаткований Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва. Основним його завданням є допомога університетам у впровадженні освітніх інновацій в рамках реформи медичної освіти МОЗ України.

Проект спрямований на медичні університети, де здобувають освіту майбутні лікарі загальної практики та сімейної медицини, а також керівники закладів, у яких надається первинна медична допомога. Також проект розрахований на медичні освітні інституції для медсестер – училищ, коледжів, факультетів, інститутів медсестринства.

Прес-скретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Новини

Команда ТНМУ виборола друге місце у міжнародному чемпіонаті з…

У режимі онлайн 19-22 вересня 2020 року з центральним координаційним комітетом у Парижі (Франція) відбулася міжнародна конференція з медицини невідкладних станів The European Emergency Medicine Congress. Цей захід охопив майже усі країни Європи. Україна була представлена єдиною командою фахівців – працівниками і науковцями Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського. До її складу увійшли директор центру симуляційного навчання Галина Цимбалюк та працівник цього підрозділу Роман Гук, а також асистенти кафедри медицини катастроф і військової медицини Наргіз Джавадова та Богдана Перевізник.

У зв’язку з сучасною пандемією COVID-19 постало чимало викликів перед фахівцями екстреної медицини, виникла необхідність кращого налагодження командної робити, присутність у ній сильного лідера, наявність всіх необхідних ресурсів для порятунку життя пацієнтів. Європейський конгрес з медицини невідкладних станів ставив за мету обмінятися досвідом і знаннями між практикуючими лікарями, парамедиками і медсестрами з різних країн світу, обговорити найактуальніші питання в галузі екстреної медицини. З метою забезпечити захист для всіх учасників організатори конференції забезпечили її проведення в онлайн режимі. У програмі конгресу презентували доповіді від провідних науковців та практиків, представляли електронні постери з голосовим супроводом…

Окрім того, в рамках The European Emergency Medicine Congress 21-22 вересня 2020 року відбувся міжнародний чемпіонат з симуляційної медицини (екстрена медична допомога на догоспітальному та ранньому госпітальному етапах). Усі учасники виконували завдання в онлайн режимі. У цих змаганнях взяли участь 5 команд з Великобританії, Франції, Румунії, Бельгії, України. До складу кожної команди увійшло по 4 особи, серед яких мав бути лікар, парамедики і медсестра. Ці змагання були орієнтовані виключно на професіоналів. Роль лідера у кожній команді виконував лікар.

Асистент кафедри медицини катастроф і військової медицини Наргіз Джавадова розповіла, що чемпіонат був організований з використанням найновіших технологій. Кожен учасник команди на своєму мобільному телефоні або комп’ютері мав доступ до спеціальної платформи, де за допомогою програмного забезпечення можна було керувати діями віртуальних виконавців (аватарів). «Ми могли бачити кожну маніпуляцію всіх учасників. Це доволі цікавий досвід. Кожна команда отримала по 2 конкурсних завдання. Всі вони були різні, оскільки завдання виконувалися одночасно. Під час першого завдання ми рятували потопельника і потрібно було встановити справжню причину того, що сталося з людиною. У нашому випадку чоловік втратив свідомість через різке падіння рівня цукру в крові і почав тонути. Наша команда добре справилася з поставленими завданнями. Організатори чемпіонату відзначили, що ми дуже швидко визначили першопричину і відмінно працювали на всіх інших етапах. В іншому завданні мали випадок з дівчиною, яка вчинила суїцид», – зазначила Наргіз.

Вона додала, що після оголошених результатів двох завдань до фіналу увійшла команда ТНМУ та команда Великобританії. Під час фінального етапу відбулося жеребкування, яке визначило, котра з команд буде надавати допомогу на місці події і транспортуватиме потерпілого до лікарні. Інша команда, а це були представники нашого університету, за умовами конкурсу надавали допомогу в Emergency department, тобто в реанімації приймального відділення. Для цього завдання організаторами чемпіонату також було обрано доволі складний випадок – отруєння органофосфатами у ресторані, внаслідок якого настала клінічна смерть. Подібна ситуація трапилася свого часу в Білорусі. Команди повинні були працювати в спеціальному спорядженні. Як ми уже зазначали, представники ТНМУ надавали допомогу на ранньому госпітальному етапі.

У результаті команда Тернопільського медуніверситету поступилися англійським фахівцям і посіла друге місце у цьому чемпіонаті.

Адміністрація ТНМУ та учасники команди нашого університету висловлюють подяку ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» за надану фінансову підтримку на організаційні видатки за участь у чемпіонаті.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини з архіву учасників чемпіонату.

Новини

Відбувся курс “Розширені реанімаційні заходи у дорослих”

20-22 Грудня на базі центру симуляційного навчання TESIMED відбувся курс “Advanced Life Support” (спеціалізовані реанімаційні заходи у дорослих) від Європейської ради реанімації. Всі учасники курсу успішно пройшли навчання та з позитивним результатом склали практичний та теоретичний іспит.

Новини

Відкриття центру невідкладної допомоги відбулося 29 листопада 2019 року

Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського продовжує впроваджувати в навчальний процес передові технології з метою здобуття студентами практичного досвіду у лікарській діяльності. Одним з пріоритетів ТНМУ є розвиток симуляційного навчання. Декілька років тому в університеті було відкрито центр симуляційного навчання, де створені всі можливості для опанування практичних навичок на манекенах.

Тепер студенти-медики і студенти-парамедики мають можливість відшліфувати своїм вміння і в наданні екстреної медичної допомоги. У цьому їм слугуватиме новозбудований навчальний корпус з боксом для заїзду «швидкої» та відповідно оснащеним автомобілем, кімнатою екстреної медичної допомоги (Emergency department), залою для дебрифінгу, внутрішнім двором, де можна симулювати різні ситуації. 

Відкриття центру невідкладної допомоги відбулося 29 листопада 2019 року. Ректор ТНМУ, професор Михайло Корда презентував відділення гостям з Польщі, голові Тернопільської обласної ради Віктору Овчаруку, начальникам управлінь охорони здоров’я, головним лікарям міста і області, представникам благодійного фонду міста Белефельд. 


«Сьогоднішня подія ще раз ілюструє те, що Тернопільський медичний університет постійно розвивається, удосконалюється. Якість підготовки фахівця з вищою медичною освітою має важливе значення для збереження здоров’я нації. Компетентна професійна медична допомога покращує якість життя і самопочуття населення, відтак є справою державної ваги. Особливо зросли вимоги та відповідальність щодо якісної медичної освіти сьогодні, коли реалізується медична реформи, саме завданням якої є надання якісної медичної послуги населенню», – прокоментував подію Віктор Овчарук.

Як розповів завідувач кафедри медицина катастроф і військової медицини, науковий консультант центру симуляційного навчання, професор Арсен Гудима, у спеціально добудованому корпусі центру тепер розташовано центр невідкладної допомоги, в якому будуть відбуватися навчання з набуттям реальних практичних навичок і студенти здобуватимуть необхідний досвід в умовах максимально наближених до реальності. 

«У 2011 році було прийнято Закон України «Про екстрену медичну допомогу», в якому чітко прописані головні компоненти системи екстреної медичної допомоги з орієнтацією на рятування людського життя. В плані підготовки майбутніх лікарів екстреної медичної допомоги і парамедиків за останні роки зроблено дуже багато, бракувало лише навчального відділення невідкладної (екстреної) допомоги. Це те відділення, куди передає пацієнта бригада швидкої допомоги, щоб порятунок життя відбувався спадкоємно – від швидкої і приймального відділення до спеціалізованого відділення при потребі. Сьогодні ризик смерті в приймальному відділенні набагато вищий, ніж у кареті швидкої допомоги. Багатопрофільні лікарні України в обов’язковому порядку повинні створити такі підрозділи. Відповідно з часом постане питання підготовки і перепідготовки кадрів для цих відділень. У нашому навчальному центрі буде можливим готувати таких фахівців», – поділився Арсен Арсенович. 

Він додав, що в цьому центрі створено спеціальний навчальний бокс, куди заїжджає карета швидкої допомоги, як це є у всіх європейських країнах, і відбувається передача пацієнта в Emergency department, де пацієнту надають медичну допомогу і визначають, в яке спеціалізоване відділення його передати. За його словами, викладачами є лікарі з медицини невідкладних станів з багаторічним досвідом роботи в цій галузі. Відділення невідкладної допомоги зроблено за принципом симуляційного навчання, тобто є блок, де працюють медики з симульованим пацієнтом, який розділений з іншим блоком (у ньому асистенти здійснюють управління симуляцією) напівпрозорою перегородкою. На 2 поверсі уже є брифінг-зали, де будуть детально аналізувати всі дії. Також є велика лекційна аудиторія для проведення теоретичних занять. При потребі вона може бути трансформована в залу для відпрацювання практичних навичок. Арсен Гудима наголосив на тому, що те, що зроблено в університеті, зроблено для перспективи розвитку швидкої допомоги в Україні.

Ректор ТНМУ, професор Михайло Корда зі свого боку висловив подяку благодійному фонду в місті Белефельд, який допоміг в облаштуванні центру. «Цей фонд багато допомагає жителям села Ілавче, зокрема там відкрито благодійну лікарню. Ми взяли під опіку цей медичний заклад. Наші студенти зі спеціальності «Фізична терапія» їздять допомагати туди – роблять масажі пацієнтам, займаються фізичною реабілітацією хворих. Відповідно благодійний фонд допомагає нам з деяким обладнанням. Вони передали нам автомобіль швидкої допомоги, дихальний апарат, багатофункціональні ліжка. Все це є дороговартісним обладнанням. Зі свого боку університет постійно вкладає кошти у розвиток центру симуляційного навчання, щоб майбутні лікарі мали достатньо можливостей для отримання практичного досвіду», – підсумував Михайло Михайлович.
Цього дня всім учасникам урочистої події було продемонстровано практично, як відбуваються навчання студентів-парамедиків і майбутніх лікарів відділення екстреної медичної допомоги.

Новини

Restart a heart day (день перезапуску серця).

16 жовтня 2019 року у всьому світі проводять restart a heart day (день
перезапуску серця).

Сутуденти та викладачі долучились до цієї кампанії Метою котрої було донести всім, що “КОЖНА
ЛЮДИНА У СВІТІ МОЖЕ ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ”
В Рамках цієї акції Інструкторами Молодіжного осередку ВГО “Всеукраїнська Рада Реанімації” та Інструкторами Європейської Ради Реанімації було проведено ряд майстер – класів, де кожен бажаючий мав змогу ознайомитись з алгоритмом надання допомоги, а саме:
– що таке “Ланцюг виживання”
– Як обстежити особу без свідомості.
– Як проводити натиски на грудну клітку та штучне дихання.
– Як безпечно використовувати АЗД (автоматичний зовнішній дефібрилятор)

Новини

Нове поповнення в стінах TESIMED

На базі центру симуляційного навчання TESIMED, Встановленно автомобіль ЕМД, для створення максимально реальних умов роботи з симуляційними сценаріями.

Новини

TernopilSimOlymp-2019

03 – 05 жовтня 2019 року на базі Навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання надання домедичної допомоги в Україні», Всеураїнська олімпіада з симуляційної медицини з міжнародною участю «TernopilSimOlymp – 2019» та Перший конкурс серед майбутніх парамедиків України.
Організаторами цих заходів стали МОЗ України, Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, Державна установа «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф МОЗ України», Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», Молодіжний осередок ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги».
Від імені ректора Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України учасників конференції та олімпіади привітав проректор з науково-педагогічної і лікувальної роботи професор Степан Запорожан. До учасників з вітальним словом звернулися голова Литовської асоціації парамедиків Рітіс Малашаускас, керівник відділення підготовки інструкторів з екстреної медичної допомоги ДЗ «УНПЦ ЕМД та МК» Віталій Крилюк, керівник Центру симуляційного навчання ТНМУ Галина Цимбалюк, засновниці олімпіади Богдана Перевізник та Анастасія Гудима (керівниці Молодіжного осередку ВРР).
З доповідями на конференції виступили Галина Цимбалюк, Віталій Крилюк та Арсен Гудима.
Учасники познайомилися з особливостями підготовки парамедиків в Україні й, зокрема, у ТНМУ. Нагадаємо тим, хто дотепер не може цього второпати, що Освітньо-кваліфікаційний рівень парамедика – бакалавр; галузь знань – 22 «Охорона здоров’я»; спеціальність – 223 «Медсестринство»; спеціалізація – «Лікувальна справа»; кваліфікація – «Парамедик», форма навчання – денна. Строк навчання – 3 роки (180 кредитів або 5400 год). Здійснює професійну діяльність самостійно або під керівництвом лікаря. Надає догоспітальну розширену екстрену допомогу.
Учасники також заслухали результати викладання транзиторної програми фахівцям системи ЕМД України та роль сертифікованих курсів в системі безперервної підготовки лікарів. Анонсовано примірні клінічні маршрути хворих і постраждалих при наданні ЕМД. Висвітлено стан проблеми серцево-легеневої реанімації в Україні.
Гість з Литви Рітіс Малашаусас поділився досвідом викладання програм з домедичної допомоги в Литві.
Далі учасникам запропонували майстер-класи: огляд травмованого і нетравмованого пацієнта (Юрій Денисюк, асистент кафедри медицини катастроф та військової медицини ТНМУ); базова серцево-легенева реанімація (Ольга Прохоренко, асистент кафедри медицини катастроф та військової медицини ТНМУ); протекція дихальних шляхів (Антоніна Черватюк, асистент кафедри медицини катастроф та військової медицини ТНМУ); надання екстреної медичної допомоги травмованому пацієнтові (Рітіс Малашаускас та Анатолій Каленюк – інструктори Литовської асоціації парамедиків), сучасні засоби зупинки масивної кровотечі (Роман Гук, інструктор Всеукраїнської ради реанімації, студент VI курсу ТНМУ).
О 18.00 відбулося жеребкування та оголошення правил олімпіади. О 20.00 почалися нічні старти. У стартах взяли участь студентські команди з Вінницького національного медичного університету імені М. Пирогова, Дніпропетровської медичної академії, Донецького національного медичного університету (міста Краматорськ та Кропивницький), Львівського національного медичного університету імені Д. Галицького, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Полтавської медичної стоматологічної академії, Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, коледжу Рівненської медичної академії та Чортківського базового медичного коледжу. У першому чемпіонаті серед студентів – майбутніх парамедиків взяли участь три команди з Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського.


Фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set/?set=ms.c.eJxNWlmuIzEIvNHIYNb7X2zkIlS~%3Bz5TYjAEDHb1p1lKhkdr3~%3BNMfkH1vezuBAoXWD9BjcU6oLYXKAXCbFCMjSaEXgJNCfYAk0JCha4fekfFpuT3AXcAMwKVhPlqUWny0KLWEvLOUU2jEUytFoYHTllFojtpDijqguEHgDrAUV~_AgudTSCcCVFGPH~_ShqKGQpznlqrT6WobikuDitWROIAYLAsAhZxmNGj13LZ0cGZRiuQc5ew~%3BUCi9oCgcs~_RZbA8dN5~%3BFQARpYcCvsoYgBqaQegtLRxL~_cTOg46dJBNjN1fjLlcfT492R~_gA9gC8q4yLe4CtwAYKewMoARkAFnAb5xjp4NAQEscAgkWpR1poPiEZgH4XcMDxrBDw3B82~_M~%3BwAag0B4ZsjJMYOlNIXBBQaEmOhRrqSGC8v4i6AE2AIVeHC6KLI6zROgHxDm36XVzGQoCoaCoXGD8EfSH5cjgVVoG7DjrZENRSv20VA~%3BAw~%3BWopdf94CyaRWBYcllczgBrh0~%3BAOAPGNWGYfhQ9wPrD75guVGsOoTc~%3BABSHQm3Ocsni0FJNLTEyhDIiYRgvynNMF7IUtFRQS8GFwjj1xjWUUygy6pZvwMRBwLhcArBDclliYkwYYzEeM3osFE4WBm7cYfm02LAkWcYfQn8EivQx~%3BwAcLss~_ACx0UOQAh0DhtBkfcAdYf0QjG07vVeac9vC0KagOhz5NRc7dKgIBobqnTZTgPLZa0hAfeZwAMupLwnQ46Nx1UAYcdJ1qYyj0o0A4fHmbiQgKRnLmmM6gyz6gcLI0kvAytLNHqCxF4Zm~%3BYU4g8MbkHq5khF6y6LxCvg6qewZQUsCFShfWe3LzvagEal6yNb18ZFzKmPqh9gcAxakPeIY5C0pNdVD9gHf7Ubz96jMUe7g~_FxTZBHyAtbRlWFilGgETXxK2ngGUwMhgEvYdwH6ASsKwkEMgNKLbPgAssbGuOmp91eo0V7HN1QNyAF~%3BgvfvR9Xv3XdXPAPEBz4XSpEiBjF8zAQAUW2BVC6f1owv0CF2f6tXXcHXuU6B3CqxsFOq0LFeo5aI6hG110GsFGbFq73uSHkAZgds~%3BRRaUizCh2teQRG9D4nqnOB567DYclJsNamcoeFGmOFxsgVVTVJjD09odiiIwxeBsMXjAM~_xuI6BmMQBZHKcNJ4U3KLbkPCDO0d5IVouhEFKkQIb5BwzFOtkKLoxNMbXXj0WHkqJ1gI0xn~%3BTQTQ919GOhm3P6nq1n2CWLQq2GENABDgGc1rc6vIYeFLwohwu16UKf23fevo8~%3BmNnqgaBz3pwjcLUYuJ4xALVM4Dqvch5PZd5qnAtgC70GmomQLcFv0oCMLcEaaOC1ttBr6KjlVcaUT~_Flxx3ACNiwHLJMNhizIRxasqllTps8bRQMM95LNOKDDavGBL8x~_FEXH2AEEkK3BGtOoT~%3B~_BwDFJ~_Piom6RwmFYdBHAaY~%3B~_AYZiDcuCpfd~_ACLonEMA9xKsY4VffeUDdAAj4AOsxwr11Jv1tAQhFXe1lMLJX3rUhQytD4CZzfgogx2aHzCHYySXNVju3m05Ltv7AxDJyigsdAbenx2Bm9PtDLRy1H52JCLZkzKyBqCMws0534aa6qCsDoXm~_w2GC~%3BQZgBTtAFjoe~%3BLFaUejXHixXLSMDCZQC04rTRmKgHHGR6N~_vIBf4OJuZRvFX3Co8~%3BYbGeXFjGobliSL3QEugWFhkW6MgGqs~%3BI29g5c2gRiAFDEUzIZGS~%3BsKL4Fh~_Swt3G0dITCnZaz33IvwXnqqtjAcuuHk5EvYjXIhOzXeg57Oc8PyrR1Asd3FPSIDOAFkg2023KNw4dkh4B5sezy32bxvsHgsQqGIc0~%3B7gBoKWcDQ9pykFhuKQwp0KG8rRGBOq7QUk6feyg~_AUKelkx7s1~_~_b0gH8fPqWWxqRsjXo7aEGuARe4F42efZq3KPYivtWJAB2in7Aq1mctGwC5jJgrJHqKZvq1tjD3NoH2BppemzT1Lqe198qgYCAZT3mRxxC~%3BwBj2IaUH7EBdAHUoPfWfwC0rKV~_8AK9HcECORSHFHhO8mzwu5w7wCWQ0LJedxk7zvkAH2BNF31AdBNAPX09HIECBQ178z0AWwCrrNcrLJAD5Af0AOsgKWjRoJZXUF91XBaVodg3Ch08ACUAw2ofvtegAtj4eABY6CBFvlz2MK~_7ehTyyfALGUEWVL~%3Brl0LRF17~%3BhOaw2AcMi5AFXV8w6J7IR2H0mDZeX~%3BG97CtDsWHpF1cZxavE7vMB66B59K7xcLOWu1zL~_UwFh1OBvyyPCFYYxytwzumPogfYs2DnGLE7xweMlmMfBVi28vtF~_bx3y6cbeofI7R3cjgzFqjWUvnciAojT6I~%3BChmJvbqaCw6nAZyq4nApezzsUa5ihjkU47YgY4BC43t29s4dbzlk~_LYU2KS4ppn5o0~%3BQeobvsckfeRjCC~%3BOAa4iyLz92yqfHZkYT3R5EwjNkwQ8DlEPACFRRKLTosSpYJGGXA~_AS~%3BM~%3Bjd~_7FwCHCHDV1FijQASUsnPpzx4QUXciR2R58crv4BoOBVOh7g8H2APc4A8gFwsrDCzErtcqXmMc~_J7HPigRcobF8gj4kxYYzFhYNKyGIj1CjUHBSM9dmgXW7QHC~%3Ba~%3BQZvf1uLp5b1YxZm98uo14l2dzplTMAYA6b0pZg247QuWIJqCzNyKOO0D87ifAqmY~_MHmQfAp8Kca5SL11Av4PCYsEj3xIcwPtpHqFJojFCnUGxY9fNpJy7bkixY2n~_zGMx~_FEzCF4D3KveWb4MPYGXEkQSwlsaZt~_E0KRRRaPvexpnjnz3~_m0QHOAQKLEIKLHfiBGWMg86n1pEefObjxFgqtGOOfz~%3BT0wfg4WpMV1Jgaf~_Nb3F6tOxyOATZoLHZEHLwWJz1eoggYO6u00MwnGnsIx6iBxRKGRce48T3vsPpi3d6TDCKehe1YAercUkBj3nTY4IlpHJD8oILgNCwGMOEhmEW8zYaViP0Umj2APlRPNM1yILB6q0fCMCFShcGGqPXuf2AxKvud1~%3B1yPdMdgVPm3jm9ewzH1mw4~_rakahjfpVCobaCaustdq40g67kgoKHKzQC0jxLSQ8FWVAdhNUhphg4i0HMWO0cq6OwD5Lm4coMQvfBiUJoOxu0t2sFi35AgWKrdhRCu5yhXXNR~_p2lFBS7pI7C1xWpJkXDDm5Yo8aFShcWqkP5VodoQYXw3cM8ACy8ykZolzO0ezxW9Fjjc4sU76XxuUX4USfaIJTvS7QhHLilfZsxUASBCRirPwAoGMmdcKFshxJdOL7R6y8hH8U~_4nnO2LFFKWeudM6VecYf3EvlwbbYz45veS5caBu4efC5VriGyoOmV~%3BKSAvOcn48C737xs3HOuCIcV~%3BJgdyHxqZ3gZ9l6wFAsixzcS2wtTBEcnx1bzkDjHGhSsAx937oWQPBbf0Ivbp8fZFJsWIwsuFvr~%3BIAYYI8v2Ey8r3IE5nCb6m~%3BCfFq0aRiqg~%3BADREqOlk9tjtBDoZgKxOsDDCxKoT0yNhtSxcCyw1mqDMX5QwHDdo7KtxB6PU2TAg2J2DYkz~%3BAngwvVt5QERRLAkklsl0x5ZYTShRefSoQfH~%3BPeYXGyKKJQtsvJOzXoi~_T5m4Xs3yweEENBO8brh16~%3BMSxClsBZkkF3cyxlAt0a4HyAgoUJdPEAy20a1qP2Ows6FLnboeQMNMKBJm2y8lCoSQywhpmifPLdTxsXXrrQsJaz~_LTcESoEbFh42fPXHIutuGn5SnB2fgAi~_Z4PiAE2gawSLFvY0pDI2fSpYTNhwRTzY6DYTyXpeNaSb~%3BYDnhY~_0eloSES3IUmfRHYmsiORsz8t~_GuT6KfFChS8SveREZSBgEluWHMGmuRAk44O9m0kFhgHKR309oCPhbHu5QA~_0xtRKPv9JQNly~%3BhYZKBqmzPWQ3EvxYISFy4sIQX~_ESFySYGPXCL0aWC3JbJrhjeHPy3mpMgBjABe5OT3~%3BYzC8W1buIwpF9wIZGJ6NdvpNfMMCzMqpzocVofEbPq~_chNAgb0sOXnhD64IMt8fKzr5VSPTdYAkUANQLV5T47yfib7Q2PQ~_ACys64XG~_fQ2zllonO1u45zzVcP4VePpgAwWx9KADDq58N6a8uErw~_H4SS~%3BLxo5zPqCnQC6Atvi0UMbcHD9AZKFPPs3crzmcf4crUFSTokfGzkDZc1r~_~%3BSXny~%3Bv5IrmxZki~%3BpMCX0~_Tw~%3BqrAA7jFz2mM8ov1nqxka~%3B3~_IfHUilELhsRTnx1zc1~_sd~_FwxgjqeRr5xbsO~%3Buh3sghgQXRy~_9PCJ6AHJAFEISfx908NUGxG1RnT~_TY8YChsgYAdfArqTEG5W1AeABah0Lko~%3BnWlziThDRo2Scj~%3Bsrw~%3BBDwZsZ1BnYaDzsZHCQaJ7x9mJVgAvK~_F~%3BwGpT6z5.bps.a.2364951726960277&type=1&__xts__[0]=68.ARD6tM4It6y2OotIlPTBtpvl04p6FZZwxXeDGBoVXBqVXwIY6s0Zf6t2CcM-GbqSo6hv-Eu-ZJRaKPbdyLiI593Odb45QzeLFsPWK9-KY4jkoKecnOP1_Ql5XDyzV2RCIanYeIe-dIf3gFQUnmJvZ77TkZnIf0PqSqebCuorAnUDsM_Ms2FdgybFA-2-pdOXtMEgiaVzaxUkg_H9JDjNiab2VKXKj7cA5XFQezGQ-wUyCypSZd7q0NZYftAXHSa8UA6-GrQPPB6CCR8gdZgnO0LCxxxKEf5xYzN2g_A_kqPG6o7iJc4rscgr08-titQUF_QdSKS-9EpniquZisnMP0rJjyNEZ17h_IXGQLYEhng40JJSSku_AphBI8BoEvxv_Rf2NiNJZqkrxhYPir7R2rIYZcD-Sqfg9xhSUwu1OK-G5J9KJTVRg5XvK2fn0JqYAI8Hc586zxLvaEQ&__tn__=HH-R
Далі буде.

Новини

Закінчився четвертий цикли підготовки фахівців служби ЕМД за транзиторною…

Для тих, хто рятує людське життя!
Дорогі друзі!
У Тернопільському національному медичному університеті імені І.Я. Горбачевского МОЗ України закінчився четвертий цикли підготовки фахівців служби ЕМД за транзиторною програмою. До складу слухачів увійшли фахівці з медицини невідкладних станів з різних куточків України: Полтавської, Одеської, Вінницької та Львівської областей.
160 годин практичних занять позаду. Їх проводили сертифіковані «Інструктори з надання догоспітальної допомоги», здебільшого лікарі з медицини невідкладних станів. Всі вони також сертифіковані Європейською радою реанімації, Всеукраїнською радою реанімації, комітетом ITLS чи Литовською асоціацією парамедиків з різних аспектів медицини невідкладних станів. Більшість з інструкторів є сертифікованими інструкторами або кандидатами в інструктори Європейської ради реанімації.
В основі навчання – сучасні «Примірні клінічні маршрути хворих/постраждалих з екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі», сигнальні примірники яких були спеціально роздруковані для кожного слухача у видавництві ТНМУ «Укрмедкнига». Кожен слухач одночасно став й експертом з їх оцінки.
У структурі навчального циклу: базові і кваліфіковані заходи реанімації дорослих і дітей на догоспітальному етапі, надання допомоги при травмі, при різних невідкладних станах у різних вікових групах, прийом фізіологічних пологів, надання екстреної допомоги при невідкладних станах в акушерстві, реанімація новонародженого, медичне сортування, навички комунікації та командної взаємодії, ергономіка при виконанні професійних обов’язків у бригаді ЕМД.
База для навчання: спеціально добудовані у 2019 р. приміщення для фахівців ЕМД при Центрі симуляційного навчання ТНМУ «TESIMED», які включають на 100 % оснащені аудиторії для проведення практичних занять, семінарів, лекцій і симуляцій відповідно до прийнятих стандартів. Для слухачів наступних циклів буде встановлена навчальна повністю оснащена карета ЕМД для відпрацювання навичок роботи та симуляцій в ході транспортування пацієнта та передачі його у приймальне відділення, створене у форматі Emergency Department. На спеціальному майданчику буде встановлений автомобіль для відпрацювання навичок роботи при ДТП та надання допомоги при масових ураженнях. В перспективі робота зі стандартизованими пацієнтами.
І хто б там що не говорив – у якому ще вищому медичному навчальному закладі в Україні Ви побачите вияв найвищої поваги до працівників служби екстреної медичної допомоги, які вдень і вночі, при будь-якій погоді, в умовах обмеженого часу і ресурсу, в мовах постійного психоемоційного напруження рятують людське життя?
Особлива подяка керівництву ТНМУ, які усвідомили потребу перепідготовки фахівців ЕМД, підтримали МОЗ України та створили всі умови для якісного освітнього процесу. Особлива подяка самовідданій праці інструкторів: Віталію Крилюку, Галині Цимбалюк, Ользі Дудчак, Емілії Бурбелі, Ользі Прохоренко, Юрію Денисюку, Антоніні Черватюк та допоміжному персоналу Центру симуляційного навчання Роману Гуку, Анастасії Гудимі, Наргіз Джавадовій, Денису Кошаку. Особлива подяка фахівцям Навчально-наукового інституту післядипломної освіти, економічному відділу, бухгалтерії, господарській частині за командну роботу, без якої даний проект не втілився б в життя.
Ми започатковуємо стіну шани, де спеціальними значками будемо відмічати тих учасників транзиторної програми, які завдяки отриманим новим знанням і навичкам з рятувальної медицини, заснованим на доказах, врятували людське життя.
Координатор проекту Арсен Гудима

 

Новини

Фестиваль День Знань v. 1.0

1 Вересня Працівник центру симуляційного навчання TESIMED взяли участь у фестивалі “День Знань ver. 1.o ” Де провели майстер-класи з надання домедичної допомоги, а саме:

– Як обстежити особу без свідомості.
– Як проводити натиски на грудну клітку та штучне дихання.
– Як безпечно використовувати АЗД (автоматичний зовнішній дефібрилятор)
– Як перевести особу без свідомості у безпечну позицію на боку.
– Як зупинити критичну кровотечу.

Новини

23-25 Серпня відбувся курс Advanced Life Support

На базі центру симуляційного навчання TESIMED 23-25 Серпня відбувся курс Advanced Life Support (Спеціалізовані Реанімаційні Міроприємства).

Всі учасники курсу мали змогу працювати в симуляційних сценаріях які були присвяченні невідкладним станам які призводять до раптової зупинки кровообігу. Після закінчення курсу був практичний та теоретичний іспит. Після успішного проходження якого отримали сертифікати. Дякуємо Всім, хто долучився до проведення курсу. А саме адміністрації ТНМУ.

Новини

TESIMED Отримав сучасне обладнання

Міжкафедральний навчально-тренінговий центр TESIMED отримав подарунок мобільний ЕКГ-монітор.
Нове обладнання дозволяє записати ЕКГ, порахувати Частоту серцевих скорочень прямо на мобільний телефон. Окрема подяка Віталію Крилюку

« 1 of 2 »
Новини

Розпочався інструкторський курс INTERNATIONAL TRAUMA LIFE SUPPOR.

8 Серпня на базі центру симуляційного навчання TESIMED розпочався інструкторський курс INTERNATIONAL TRAUMA LIFE SUPPOR.

В Рамках співпраці з Дублінським коледжем, та з власної ініціативи працівників центру симуляційного навчання на курс прибув іноземний Інструктор Neil Coleman, який протягом двох днів буде навчати наших інструкторів методики викладання міжнародного курсу INTERNATIONAL TRAUMA LIFE SUPPOR.

Новини

Студенти-парамедики ТНМУ отримали премії за кращі мотиваційні есеї

Місяць тому з ініціативи викладачів Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського і за підтримки Всеукраїнської ради реанімації було оголошено конкурс на кращий есей та відеоролик про професію парамедика серед студентів ТНМУ, які здобувають цей фах.

Темою творчого завдання було показати те, як молоді люди освоювали обрану спеціальність упродовж першого року навчання. Головна мета конкурсу – популяризація професії парамедика. Загалом взяло участь 7 студентів.

До оцінювання творчих робіт було залучено викладачів, які замаються підготовкою парамедиків, представників Всеукраїнської ради реанімації, практичних лікарів, студентів старших курсів.

Після ретельного прочитання творчих доробків журі визначило трьох переможців. Перше місце отримала Аліна Томків (есей прочитати можна тут: Аліна Томків), друге – Ірина Пащук (есей прочитати можна тут: Ірина Пащук), третє – Ігор Свірський (есей прочитати можна тут: Ігор Свірський).

Матеріальну мотивацію для молодих людей надала Всеукраїнська рада реанімації. Премія за перше місце – 3000 гривень, друге – 2000 гривень і третє – 1000 гривень. Особливу подяку організатори конкурсу висловлюють Віталію Крилюку.

Вітаємо студентів з їх перемогою. Бажаємо їм стати висококваліфікованими парамедиками!

News

Завдяки співпраці міжнародної гуманітарної організації MedGlobal та ТНМУ навчання…

Упродовж 2-7 липня 2022 року – на базі Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського відбулося шість сесій дводенних тренінгів для понад 60 лікарів медичних закладів міст Києва, Львова, Тернополя, Хмельницького, Луцька. Навчання організоване міжнародною благодійною громадською організацію MedGlobal, за підтримки Міністерства освіти України та організацій «Razom» та «UMANA». Головна мета полягає у тому, щоб українські лікарі отримали знання та практичні навички з ефективних в час війни методів діагностики травм та видів оперативного хірургічного втручання при політравмі.

News

У ТНМУ відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Симуляційне навчання…

У ТНМУ відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Симуляційне навчання в додипломній та післядипломній підготовці медичних працівників»

Учасники конференції обговорили і розглянути такі питання: досвід реалізації освітньо-професійної програми підготовки медика методами симуляційного навчання на базі закладу вищої освіти (ЗВО); реалізація комунікативних компетентностей в аспекті симуляційного навчання майбутніх медиків; інноваційні методи/технології симуляційного навчання в ЗВО; ОСКІ як оцінка компетентностей студентів, набутих під час навчання в медичних ЗВО.

Під час наукового форуму відбувся «круглий» стіл «Реалізація освітньо-професійних програм підготовки лікаря методами симуляційного навчання в Україні». Доповідачі, учасники і гості ділилися досвідом і дискутували щодо практики реалізації освітньо-професійних програм підготовки лікаря методами симуляційного навчання в медичних університетах. Дискусії стосувалися стандартизованого пацієнта у системі симуляційного навчання, оцінки компетентностей студентів та інші.

У ці ж дні на базі центру симуляційного навчання ТНМУ студенти вищих медичних закладів освіти з різних міст змагалися у своїх знаннях і практичних вміннях на VІІ Міжнародній олімпіаді з cимуляційної медицини «TernopilSimOlymp-2022».

Перед стартами відбулися тренінги з медицини катастроф «Робота закладу охорони здоров’я в умовах масового надходження постраждалих», «Робота бригад медицини катастроф у деконтамінаційній зоні в умовах використання засобів масового ураження», з сучасних технологій симуляційного навчання «Впровадження віртуальних технологій у підготовці студентів медиків щодо менеджменту пацієнтів з підозрою на гострий мозковий інсульт», «Додана і змішана реальності в навчальній практиці медичних фахівців», «Дебрифінг, як невід’ємна частина симуляційного навчання» та з підготовки клінічних сценаріїв до ОСКІ.

У заходах взяли участь представники Івано-Франківського національного медичного університету, Запорізького державного медичного університету, Одеського національного медичного університету, Харківського національного медичного університету, Буковинського державного медичного університету, Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти, Кременецького медичного фахового коледжу імені А.Річинського, Волинського медичного інституту, Рівненської медичної академіі, ТОВ МЦ «Добробут-Поліклініка». Загалом було понад 150 осіб.

News

У центрі симуляційного навчання ТНМУ відбувся тренінг від Україно-швейцарського…

21 жовтня 2022 року відбувся міні-тренінг в центрі симуляційного навчання ТНМУ з практичною роботою над створенням і відпрацюванням клінічних сценаріїв разом з викладачами-інструкторами та викладачами університету, які безпосередньо проводять практичні заняття зі студентами з використанням симуляційних технологій. Загалом взяло участь майже 20 осіб.

Головною метою візиту було надання технічної допомоги симуляційним центрам під час роботи з використанням комунікаційного обладнання. Цей практичний воркшоп організовано в рамках Україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти».

Від проєкту тренінг проводили ІТ-фахівці Сергій Цвілий і Дмитро Гнатюк. Від центру симуляційного навчання учасникам допомагали освоїти потрібні навички технічний фахівець Роман Гук, керівник центру Галина Цимбалюк, координатор проєкту в ТНМУ Оксана Сидоренко.

Під час цього заходу фахівці проєкту і центру симуляційного навчання перевіряли коректність роботи, доналаштовували обладнання, напрацьовували спільно з учасниками сценарії використання обладнання. Завдяки тренінгу викладачі освоїли коректне використання максимального потенціалу доступних функцій обладнання.

Учасники відпрацювали ефективність взаємодії між тренером і студентами в симуляційній кімнаті, практичні навички керування камерами, управління візуальною інформацією, практичні навички щодо візуальної подачі інформації і виведення відеоінформації в Zoom, MicrosoftTeams, YouTube тощо, з застосуванням програми OBS Studio. Також було розглянуто можливості монтування відеоматеріалу і представлення його у кімнаті для де брифінгу.

News

Перші двадцять фахівців медицини невідкладних станів з семи областей…

«Курс «Інструктор з надання догоспітальної допомоги» вже розпочала освоювати друга група з двадцяти слухачів. Упродовж п’яти місяців такі тренінги пройдуть загалом 100 майбутніх інструкторів, а наступним етапом буде онлайн-курс для всіх медичних працівників центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф по всій Україні. Після цього розпочнуться практичні тренінги на базі навчально-тренувальних відділень цих центрів, які проводитимуть інструктори, підготовлені на першому етапі. Важливо, що початок їх роботи в новій ролі інструкторів супроводжуватимуть на місцях тренери, які розробили і впроваджують цей курс. Отже, навички надання догоспітальної допомоги загалом підвищать майже 25 тисяч фахівців з медицини невідкладних станів по всій Україні», – повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

За форматом курсу загальна тривалість навчання становить 200 годин, упродовж яких поєднано лекції, семінари та практичні заняття з відпрацюванням практичних навичок та компетентностей у симуляційних завданнях.

Навчання спрямовані також на обов’язкове відпрацювання інструкторської майстерності у викладанні практичних навичок та в оцінці роботи лідера і команди (виїзної бригади) у симульованих клінічних сценаріях.